StarCraft 2

StarCraft II- Sestřih a záznam finále ASUS NSL5 na Creontech LAN

16. dubna 2013 v 18:27 | VK Xtreeme
Na Velikonoční neděli se u Ostravy na akci Creontech LAN party odehrál první velký český StarCraft 2 turnaj v novém datadisku Heart of the Swarm. Pod taktovkou zkušených organizátorů z portálu Hitpoint se v rámci kvalifikace na startující 5. sezónu ASUS Národní ligy utkalo 20 hráčů o ceny za 8 000 Kč. Jak to vše dopadlo? Sledujte videosestřih a záznam komentovaného finále, byla to evidetně pěkná mrskačka!

Sestřih

Záznam z finále

StarCraft II: Novinky- obsah patche 2.0.7

12. dubna 2013 v 15:48 | VK Xtreeme
Předobjednejte si StarCraft II: Heart of the Swarm!
Dnes v noci čeká evropské servery po vzoru těch amerických, které by už měly mít patch aplikován, další výpadek, při němž dojde k povýšení hry na verzi 2.0.7. Změny si můžete přečíst v následujícím přehledu:

StarCraft II: sc2cz showmatch Titánů (neděle 16:00)

26. března 2013 v 19:31 | VK Xtreeme
Pokud nebudete mít zítra odpoledne co dělat, určitě si nenechte ujít souboj titánů mezi PredYm a HH, komentovaný Tučňákem a Murdocem. Sledovat můžete zde na twitch.tv.

Murčňák vrací úder - po dlouhé neaktivitě s končícím WoL jsme se rozhodli, že zkusíme opět něco streamnout. Začneme zlehka malým showmatchem, který se bude konat v neděli od 16:00. Utkají se dvě legendy české starcraft scény PredY a HeadHunter.

PredY jeden z nejlepších českých hráčů, který po vydání WoL neměl na scéně konkurenci, postupně přestával být aktivní. Přesto si určitě všichni vzpomeneme na jeho hry na Dreamhacku, kde dokázal porazit hráče jako Jinro a GoOdy a postoupit ze skupiny. Samozřejmě to nejsou jeho jediné úspěchy, mezi další patří například MČR 2011, ČSL, Asus Národní liga a další, kde dobýval přední místa.

HeadHunter je možná dokonce nejlepší český hráč WoL, i když těžko určit nejlepšího z nejlepších. Tento hráč - jako jeden z mála - měl angažmá v zahraničním týmu. Dokázal vyhrát velké ligy jako Asus Národní liga 3,4 a v roce 2012 se stal nejvýdělečnějším hráčem české scény.

Streamu se po DLOUHÉ době ujme duo Murdoc a Tučňák.

StarCraft II:Noční patch 2.0.6

16. března 2013 v 7:42 | VK Xtreeme
Předobjednejte si StarCraft II: Heart of the Swarm!
Servery Battle.netu byly přes noc aktualizovány na nejnovější verzi 2.0.6. K výpadku služby došlo také mezi 18. a 19. hodinou včera večer. Patchování ale přineslo i problémy, kdy měl hráč klienta aktualizovaného (třeba přepnutím na US servery během nebo po údržbě US serveru), ale EU servery ještě nebyly s nejnovějším patchem kompatibilní. A tak jakýkoliv pokus o přihlášení končil chybou o nekompatibilních verzích. Nyní by měly být už i evropské servery v pořádku, a všichni se tedy můžou přihlásit a hrát. A co vlastně je obsahem zmíněného patche?

OPRAVY CHYB
  • Obecné
    • Opraven pád hry, ke kterému mohlo občas dojít při hraní kampaně Heart of the Swarm.

StarCraft II: Změna procentuálního rozdělení hráčů v nižších ligách

14. března 2013 v 15:31 | VK Xtreeme
S půlnočním startem Heart of the Swarm dojde k zajímavé změně v procentuálním rozložení ve 3 nejnižších ligách - Bronze, Silver a Gold. Stejnoměrné rozdělení hráčů mezi těmito ligami, tak jak fungovalo ve Wings of Liberty, podle vývojářů do bronzové ligy zařazovalo hráče s příliš širokým spektrem dovedností, zatímco ve zlaté lize ty rozdíly mezi jednotlivými hráči byly menší.

Z tohoto důvodu se rozhodli změnit procentuální zastoupení hráčů ve zmíněných ligách tak, aby mezi hráči v každé lize byl rozdíl přibližně stejný a aby hráči měli pocit, že do své ligy patří.

blue post

eu.battle.net
Snížení zastoupení hráčů v bronzové lize na 8 %, doufáme, přinese prostor pro novější hráče, kteří se hru teprve učí pořádně ovládat. Po této změně se budou hráči z Bronzu, u nichž je vidět zlepšení, snáze dostávat do Silveru, který pro nás představuje místo, kde by měli hráči mít možnost rozvíjet základní principy hry. Rozšířením Goldu na 32 % hráčů zase chceme naplnit náš cíl, aby se jednalo o všeobsažnou ligu a také aby se v ní objevoval takový rozsah schopností, jaký sami hráči očekávají. Na konec je třeba poznamenat, že ligy od Platiny do Grand Master nebudou touto změnou nijak zasaženy a jejich procentuální zastoupení zůstane stejné jako ve Wings of Liberty.

Live - Rozlučkový WoL turnaj (h34D, Harpner, DeViL, BloB, Zasz)

10. března 2013 v 20:08 | VK Xtreeme

Bohužel to zde nelze vysílat živě, takže musíte na stránku, kde se to vysílá...

StarCraft II: Heart of The Swarm- Očekávání půlnočního startu HotS - kam se vydat?

10. března 2013 v 20:06 | VK Xtreeme
Čekání na první datadisk Heart of the Swarm bylo skutečně dlouhé, ačkoliv Blizzard sliboval, že rozestup mezi jednotlivými "epizodami" bude zhruba 1 rok. Multiplayer HotS už měla většina z hráčů možnost okusit během několikaměsíčního beta testování, ale pro velkou skupinu fanoušků je důležitý singleplayer, z něhož jsme doposud dostali jen několik informací. Příběh Sarah Kerrigan a jejího Roje budeme moct začít prožívat již od půlnoci našeho času z pondělí na úterý, kdy budou spuštěny evropské servery (podrobný rozpis spuštění serverů v jiných regionech a časových zónach se nachází na oficiálních stránkách).

U příležitosti vydání Heart of the Swarm bude Blizzard pořádat napříč celým světem Launch Eventy za účasti vývojářů, profi hráčů (Gruby, Stephano, White-Ra, LucifroN) a známých casterů (Tasteless, Artois). Všechny tyto události budou živě streamovány na http://www.twitch.tv/starcraft, a tak o nic zajímavého z jednotlivých akcí nepřijdou ani ti, kteří se jich nemůžou zúčastnit osobně.

Chcete-li si tento živý přenos užít i s dalšími českými fanoušky StarCraftu, můžete zavítat na některý z BarCraftů, které se u této přiležitosti konají. Organizátoři si pro návštěvníky připravili díky spolupráci s distributorem hry i věcné dárky (trička, plákaty a v Brně také kopie hry). Seznam všech evropských BarCraftů lze nalézt na oficiálních stránkách.


BarCraft Praha
KV77
Londýnská 77, Praha 2
Start: 11. 3. 2013 18:30
BarCraft Brno
Hospoda Selská
Selská 25, Brno
Start: 11. 3. 2013 17:00

Pokud vás ale láká si hru pouze o půlnoci zakoupit a pak se rychle vydat k počítači a začít hrát, můžete využít některé z půlnočních premiér, které připravil herní obchod Xzone.cz, a to v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Pro první zákazníky má obchod připraveno jako dárek trička a plakáty.

StarCraft II: Zergové zaplavili Versailles

7. března 2013 v 21:07 | VK Xtreeme
Globální invaze Zergů vypukne už za 5 dní! V nedávné době bylo několik Zergů zpozorováno poblíž zámku ve francouzském Versailles.

StarCraft II:Seznam změn v patchi 2.0.5 - spuštěno Global Play

6. března 2013 v 19:13 | VK Xtreeme
Po noční údržbě serverů byla v herním klientovi spuštěna podpora Global Play - možnost hrát v jakémkoliv z dostupných regionů (Americas, Europe, Southeast Asia, Korea and Taiwan). Kromě toho byly také novým patchem 2.0.5 opraveny některé ze zjištěných chyb (zejména problém s lagováním).

Balanční update - transformace na Hellbata vyžaduje upgrade

1. března 2013 v 18:27 | VK Xtreeme
Na základě pozorování progamerů a dalších v žebříčku vysoko umístěných při hraní bety Heart of the Swarm během posledních týdnů došlo k následující změně:

TERRANI

Hellion
  • Transformace z a do módu Hellbata nyní vyžaduje upgrade Transformation Servos v Tech Lab připojené k Factory.
  • Transformation Servos vyžaduje Armory a stojí 150/150, doba potřebná pro výzkum je 110 vteřin.

StarCraft II: Sestřih z velkolepého ASUS FINALS 4

21. února 2013 v 14:53 | VK Xtreeme
Konečně je zde sestřih závěrečné herní show ASUS FINALS 4 v brněnském sále B. Bakaly, která proběhla 8. prosince 2012 a přilákala téměř 400 fanoušků elektronického sportu! Sledujte triumf h34D_hUnT3Ra a nasajte s námi atmosféru této velkolepé herní akce.

StarCraft II: Heart of The Swarm beta test skončí 1. března

9. února 2013 v 21:27 | VK Xtreeme
http://eu.blizzard.com/_images/games/hots/bg-top.jpg
Vydání Heart of the Swarm se skutečně nezadržitelně blíží a mnoho hráčů si pokládá otázku, do kdy bude ještě možné hrát betu. Na tento častý dotaz odpověděl včera Blizzard svým oznámením.
Je nám potešením oznámit, že jakožto příprava na vydání Heart of the Swarm, bude veřejný beta test ukončen 1. března. Jsme neskutečně vděční za všechnu tu zpětnou vazbu a data od našich testerů, které nám během bety posílali, a doufáme, že si všichni testeři betu užijou, ať už ve formě tréninku, přípravy či zbírání zkušeností, až do samého konce února. Je nezbytné poznamenat, že nám poběží ještě uzavřený beta test, a to až do vydání Heart of the Swarm 12. března. Budeme spolupracovat s našimi eSport partnery na tom, aby se nový datadisk ukázal v profesionálních StarCraft II zápasech hned po 1. březnu. Ještě jednou naše velké díky všem, kteří se doposud beta testu zúčastnili. Jsme zvědaví, co s betou ještě během těch posledních tří týdnů předvedete!

Balancování Bety HotS proběhlo tuto noc

8. února 2013 v 16:43 | VK Xtreeme
http://eu.blizzard.com/_images/games/hots/bg-top.jpg
Dnes v noci byly opět dočasně vypnuty beta servery HotS pro možnost aplikování nejnovějšího balančního updatu. Co se změnilo?

PROTOSSOVÉ

Oracle
  • Doba trvání schopnosti Envision byla zvýšena z 30 na 60 vteřin.

TERRANI

Widow Mine
  • Poškození způsobené Sentinel Missiles primárnímu cíli bylo zvýšeno ze 125 na 125 +35 proti obrněným.

ZERGOVÉ

Hatchery
  • Upgrade Pneumatized Carapce vyžaduje už jen Hatchery.
Infestor
  • Rychlost střely Fungal Growth snížena z 15 na 12.
Spore Crawler
  • Poškození způsobené Acid Spew zvýšeno z 15 na 15 +15 proti biologickým.

StarCraft II: Mass Destruction 2

1. února 2013 v 9:12 | VK Xtreeme
http://bnetcmseu-a.akamaihd.net/cms/blog_header/7SRK4LFIJNK91359136026257.jpg
Mass Destruction je tanková válka ve StarCraftu 2, která proti sobě staví až 12 hráčů, kteří proti sobě bojují na bitevním poli, kde hlavním cílem je, aby jste toho druhého rozdrtili na padrť pomocí různých zbraní.
Je to bojiště plné posety power-ups ke zvýšení rychlosti, zesilovaní poškození, nebo dokonce teleportovatování přes hřiště.

https://bnetcmseu-a.akamaihd.net/cms/gallery/QNSYDQMX1DPC1359111254250.jpg

Nové možnosti přehrávání záznamů her

30. ledna 2013 v 14:59 | VK Xtreeme
Jednou z novinek, kterou přinesl nejnovější patch do bety HotS a která určitě stojí za pozornost, jsou nové možnosti přehrávání záznamů her (replayů).

Pomocí tlačítka Watch With Others (Sledovat s ostatními) je nyní možné zhlédnout záznam hry společně s ostatními hráči, jako byste sledovali živou hru.

StarCraft II: Terranská planeta- Umoja

29. ledna 2013 v 20:37 | VK Xtreeme
Ze čtyř supernosičů, které přepravovaly terrany do sektoru Koprulu havarovaly dva na neznámé, zářivé planetě Umoja. Jedna loď, Sarengo, která měla kritické poruchy systému a byla zničena při vstupu do atmosféry, na planetě vytvořila obrovský kaňon a zabila všech 8000 cestujících na palubě. Nicméně Reagan přistál bezpečně. Když se členové posádky probudili ve svých spánkových komorách, zjistili, že se nacházejí na skutečně cizí planetě: obloha Umoji měla odstín měděné oranžové; vzduch byl lehce okořeněný mdlou vůní; a na úrodných pastvinách planety a planinách se potulovaly cizí formy života.

StarCraft II: Terranská planeta- Shilor

29. ledna 2013 v 19:28 | VK Xtreeme
Shiloh, klidná okrajová planeta, byl zpočátku osadníky kvůli svému nedostatku kovů ignorován. Chtěli se zaměřit na planety, které by udržely průmysl a vesmírný obchod při životě. Ignorace přestala, jakmile všechny bohatší klíčové planety byly zmapované a kolonizované, a tak se na Shiloh začali hrnout kolonisté.

Co planetě chybělo v těžkých kovech a vzácných rudách, to doháněla v obrovském množstvím nezastavěné půdy a podnebí, které se nikdy neměnilo v neobyvatelné extrémy. To přitahovalo jedinečnou komibnaci bohatých velkostatkářů, zemědělců a mladších rodin, kteří se snažili uniknout stále více hektickému městskému životnímu stylu, jenž na většině klíčových planetách převládal. Rozsáhlé plochy úrodné říční pánve byly rychle rozebrány těmi jedinci a organizacemi, kteří měli moc a peníze se jich zmocnit, a tak zbývající osadníci museli rychle obsadit kousky toho, co zůstalo - z větší části se jednalo o vysušenou půdu pokrytou skalami a zásaditou půdou. I s pokrokem v zemědělských technologiích a geneticky upravenými rostlinami trvalo několik hodin vyčerpávající práce, než se podařilo půdu zúrodnit, zvláště pro ty, kteří postrádali zdroje a těžké stroje. Mnoho malých rodinných farem tvrdě skončilo na kruté zemi a přestěhovalo se zpět na klíčové planety, ať už za sebou nechali jakýkoliv majetek. Jen pár vytrvalých osadníků, kteří v těchto časech byli schopni se uživit, se spojilo pro tento boj, a tak se zrodila jedinečná venkovská kultura propagující sílu, soudržnost a nezávislost.

StarCraft II: Terranská planeta- New Folsom

28. ledna 2013 v 22:45 | VK Xtreeme
Nový Folsom je smrtelné, nestálé a nepřístupné místo pro každého, ale hlavně pro těžce obrněné vesmírné vojenské lodi kvůli nevyzpytatelné oběžné dráze, která prochází ne jedním, ale hned dvěma významnými poli asteroidů.

První tři pokusy o založení hornické kolonie na této geologicky bohaté planetě skončily pohromou. Na území Konfederace představuje Nový Folsom nejbohatští zdroj katalytických prvků potřebných k výrobě neoocele, vláda se proto odhodlala na sopečném povrchu planety vybudovat stanoviště. Pro tento úkol byl povolán tým expertů, odborníků na materiály a terraformačních inženýrů. Tato skupina strávila dlouhé měsíce navrhováním systému plošin, které by se ohýbaly a přesouvaly spolu s nestálou povrchovou kůrou Nového Folsomu, a to vše s poskytnutím útočiště, na kterém by lidská pracovní síla "minimálně přežila". Projekt stál nemalé peníze a životy: na jednom ze stabilních lávových jezer na planetě byl vybudován Konfederační důl Nový Folsom a již brzy začal produkovat materiály nezbytné pro Konfederaci, aby mohla začít stavět nové flotily bitevních křižníků.

StarCraft II: Terranská planeta- Korhal

28. ledna 2013 v 19:19 | VK Xtreeme
Korhal IV, jakožto sídlo trůnu Terranského Dominia, je ozářeným svědectvím válkou poničené historie lidstva v sektoru Koprulu. Jako čtvrtý svět v soustavě Korahl byla planeta (často jednoduše označována jako "Korhal") původně prosperující a mírná, kolonizována Tarsonianskými osadníky v prvních letech expanzí. Brzy se Korhal stal zásadním členem třinácti hlavních konfederačních světů, čímž dosáhl uznání pro svou pokročilou vědu a výzkumná zařízení, a přispěl tak k mnoha klíčovým vojenským a technologickým pokrokům. Nicméně stejně jako u všech hlavních světů, i Korhal IV zůstal poddán Terranské Konfederaci a zkaženosti Starých rodin z Tarsonu. Postupem doby rostlo na Korhalu IV napětí a agitátoři volali po jasném oddělení od Konfederace.

StarCraft II: Terranská planeta- Moria

28. ledna 2013 v 15:28 | VK Xtreeme
Velká červená planeta Moria, dlouho považovaná za nejlukrativnější terranský těžební svět v sektoru Koprulu, je bohatá na minerály a palivové zdroje. Prvně Morii osídlili cestovatelé ze supernosiče Argo, jedné ze čtyř kolonistických lodí, které přivezly Terrany do sektoru. Po havarování na planetě cestující Arga strhali ze supernosiče základní materiály a snažili se dělat vše k přežití v novém domově, nevědomi si toho, že existují ještě další dvě terranské kolonie, Tarsonis a Umoja.

StarCraft II: Terranská planeta- Mar Sara

27. ledna 2013 v 22:59 | VK Xtreeme
Soustava Sara byla původně zmapována nezávislými prospektory a o několik let později byla expedicí z Tarsonisu kolonizována. Mar Sara představovala osmou z třinácti hlavních kolonií terranské Konfederace. Soustava Sara byla nezvyklá tím, že měla dvě obyvatelné planety, ale planeta Mar Sara byla v porovnání s úspěšnější Chau Sarou vždycky stagnující kolonie.

StarCraft II: Terranská planeta- Braxis

27. ledna 2013 v 21:32 | VK Xtreeme
Ledová planeta Braxis zaslouženě nese pověst jednoho z nejvíce nehostinných světů sektoru Koprulu. Více než šedesát procent této skalnaté planety je pokryto ledovým příkrovem dosahujícím v některých oblastech 2mílové tloušťky. Tisíciletí glaciální eroze utvořilo na povrchu planety klikatou síť příkrých, drsných horských pásem a údolí. V těchto oblastech můžou dosahovat přitažlivostí vyvolané horské větry nárazově rychlostí až 150 mil za hodinu.

Navzdory těmto nehostinným podmínkám má Braxis dlouhou historii osídlení, které začalo během zlatého věku protosské expanze. S postupnými cestami napříč sektorem Koprulu Protossové prohlásili tuto chladnou planetu za jednu z prvních kolonií a pojmenovali ji Khyrador. Jelikož bylo na Khyrador nahlíženo jako na symbol vesmírných úspěchů druhu, stal se domovem krystalu Uraj, posvátnému arefaktu darovaného Xel'Nagy Protossům. Uraj byl nicméně později zanechán osudu, když se přes planetu přehnala série prudkých psionických bouří a vyštvala protosské osadníky. Potom zůstal Khyrador po staletí opuštěn, dokud nespadnul do rukou Terranské Konfederace a byl přejmenován na Braxis. Po pádu Konfederace se zmocnilo kontroly nad ledovou planetou Terranské Dominium.

StarCraft II: Zergské budovy

27. ledna 2013 v 19:27 | VK Xtreeme
Zde se dozvíte jak je to se Zergskými budovami. Kolik co stojí a jak se jmenuje.

StarCraft II: Planeta Zergů- Char

27. ledna 2013 v 19:04 | VK Xtreeme
Char byl původně jednou z třinácti centrálních planet Konfederace, ale nejznámější je díky tomu, že se jedná o prvotní hnízdo mimozemských zergů. Ihned po svém objevení byl Char klasifikován jako nehostinná vulkanická planeta, jejíž povrch z větší části pokrývala hustá vrstva prachu, která štiplavé atmosféře dodávala její barvu. Stupeň nebezpečného prostředí je umocněn extrémně vysokým množstvím kosmického záření, vzniklým násilným spojením okolních dvojhvězd, třídy VI F0 pod trpaslíkem, který obíhá nepravidelnou proměnnou M8. Eliptický orbit planety Char způsobuje, že se veškerá území obrácená k Slunci v periheliu promění na roztátá moře, v nichž se občas tvoří ostrovy kvůli rychlému ochlazování, jak se planeta vzdaluje od Slunce do zmrzlých končin systému.

StarCraft II: Heart of the Swarm- Beta patch 2.0.3

26. ledna 2013 v 16:54 | VK Xtreeme
Beta test Heart of the Swarm je stále v plném proudu a vývojáři se rozhodli pro přidání několika nových funkcí, které je třeba otestovat.

StarCraft II: Protoss- jednotky- Phoenix

25. ledna 2013 v 19:51 | VK Xtreeme
Produkuje: Stargate
Zbraně: Iontové kanony
Damage: 12 (6x2) / 22 (11x) proti obrn
Cíle: vzdušné
Rychlost pohybu: fast
Hotkey: P
150100235s12060200

StarCraft II: Hlavní postavy- Egon Stetmann

25. ledna 2013 v 19:33 | VK Xtreeme
Když Egon Stetmann započal svou vědeckou kariéru ve výzkumném zařízení Dominia na Tyradoru III, ocitl se ve společnosti stejně mladých a idealistických vrstevníků, z nichž většina sdílela jeho přesvědčení, že by jejich generace mohla vytvořit lepší budoucnost pro všechny lidi v sektoru Koprulu.

Tito noví ambiciózní vědci byli rozděleni do týmů a umístěni po celém zařízení, kde začali pracovat na zadaných projektech. Stetmann vytvořil tým s neobyčejně nadanou Isabellou Yorinovou, a za úkol dostali vytvořit přenosné silové pole ionizovaného plynu podobné protosským plazmovým štítům, avšak bez pomoci generátoru psionického pole. Stetmann v přesvědčení, že toto zařízení bude mít vojenské i civilní využití, se tomuto projektu plně oddal a již za několik měsíců vytvořil funkční prototyp.

Jak čas plynul, Stetmann zjistil, že jeho úkol byl pouze jednou částí mnohem většího projektu, který měl čistě vojenské využití a v praxi byl hrubě nemorální. Poté, co na základě úspěchu se silovým polem získal Stetmann vyšší stupeň bezpečnostního pověření, sledoval, jak byly testovací subjekty nuceny snášet zničující operace. Během těchto operací byly kosti a orgány nahrazovány umělými komponentami, to vše v naději vytvoření elitních, kybernetických, vylepšených vojenských jednotek. V pozdějších fázích experimentu byl prototyp Stetmannova silového pole k těmto osobám chirurgicky připojován, což jim umožnilo vytvářet vlastní ochranné štíty. Nadmíru znepokojivé však bylo, že testovacími subjekty byli vězni z věznice Nový Folsom, kteří k tomu byli vybráni nedobrovolně.

StarCraft II: Heart of the Swarm- Příběh

25. ledna 2013 v 19:24 | VK Xtreeme
http://media.blizzard.com/sc2/media/artwork/swarm-artwork01-large.jpg

Královna čepelí je pryč. Jim Raynor využil moc starobylého artefaktu Xel'Nagů na pekelné planetě Char v zoufalé snaze zastavit zergský Roj před zamořením celého sektoru Koprulu a k proměně Sarah Kerrigan do její lidské podoby. Roj se bez královny, které je vedla a sjednocovala, rozpadl na několik vrhů roztroušených po celém sektoru Koprulu. Jedna z největších hrozeb galaxie byla odražena... nebo se tak alespoň zdá.

Sarah Kerrigan je volná. I když už nemá děsivou moc Královny čepelí, ani už nevelí Roji, pořád zůstává bývalý Duch nepřítelem, kterého je třeba nebrat na lehkou váhu. Ale pokud ji artefakt skutečně vysvobodil, proč Kerrigan vyhledává po celém sektoru Koprulu Zergy? Pokračuje snad ve svém honu po pomstě, nebo jí proměna dala nový cíl?

StarCraft II- Beta Balance Update

24. ledna 2013 v 20:00 | VK Xtreeme
Další oprava byla provedena pro Heart of the Swarm, změny, které budou mít prospěch jak pro Terranské Reapery, tak i pro Zergské nory. Protoss Void Rays obdrželi na druhé straně zvýšení na jejich nákladech na dodávky. Co vy na to?

StarCraft II: Terranské jednotky- Hellbat

24. ledna 2013 v 19:43 | VK Xtreeme
Originální Hellion prokázal svojí učínost v posledních letech v mnoha bitvách. Není proto divu, že se Liga rozhodla o vylepšení tohoto obojživelníka. Hellbat je platforma jeho použitého předchůdce, ale byl rozšířen o nové ultra-moderní robotické funkce. Nejvýžnamnějším vylepšením je v "bojovém režimu", ve kterém je vozidlo přeměněno na mechanický rotor. V bitevním řežimu, může použít okamžitě plamenomety "Inferno", zatímco masivní tepelný štít je rozšířen pod podvozkem a chrání jak roboty tak řidiče.
http://eu.battle.net/sc2/static/images/game/unit/icon-title-unit-statistics.png

StarCraft II- Screenshoty a video z kampaně HotS

22. ledna 2013 v 17:18 | VK Xtreeme
Blizzard pozval do svých kanceláří v lednu zástupce tisku, kteří tak měli opět možnost si ošahat singleplayer Heart of the Swarm. K dispozici jim byly 3 mise z celkových 20, které v datadisku budou. Jednotlivé mise jsou "pospojovány" tzv. Story Modem, ve kterém se budeme pohybovat jako Kerrigan z pohledu 3. osoby, tedy jako ve Wings of Liberty.

Screenshoty

3minutové video z kampaně

StarCraft II: Heart of the Swarm již dnes Cinematic trailer

22. ledna 2013 v 14:46 | VK Xtreeme
vložte popis obrázku

Dnes vyšel první cinematic pro StarCraft II: Heart of the Swarm. Tento datadisk vyjde 12. března 2013. Můžete si pořídit standardní nebo sběratelskou edici.

StarCraft II- Patch 1.5.4 pro Wings of Liberty

20. ledna 2013 v 8:25 | VK Xtreeme
Vývojáři nepracují jenom na zlepšování chystaného Heart of the Swarm, ale zároveň opravují/vylepšují i původní Wings of Liberty. To se dočkalo tento týden patche 1.5.4, jehož obsah naleznete níže.

Antiga Prime

10. ledna 2013 v 18:40 | VK Xtreeme
Zcela rozčarovaný Raynor se připojil k Synům Korhalu. Na planetě Antiga Prime spolupracoval s Mengskovým druhým důstojníkem, Sarah Kerriganovou, - původně byla duchem, jedním z elitních psionických zabijáků Konfederace - kterou Mengsk osvobodil od neurálních úprav vlády. Raynor a Kerriganová spolu vytvořili obávaný tým.

Mengsk rychle vyvolal rozsáhlou vzpouru proti konfederačním silám na Antiga Prime. Ihned se snažil zasáhnout generál Duke, ale jeho loď padla za oběť útoku Zergů. Ve velkém obratu situace přesvědčil Mengsk generála, aby se připojil k Synům Korhalu výměnou za zachování Dukova velení a záchrany jeho života od zuřících vetřelců.

Konfederace urychleně vyslala posily vojáků na planetu. Avšak Kerriganová s Mengskem odhalili příšerné tajemství: vědci Konfederace postavili "psionický zářič"- zařízení, které sloužilo jako magnet na Zergy. Testy této zbraně posledního soudu přivolaly Zergy na Mar Saru a další kolonie.

Mengsk přikázal umístit psi zářič na základnu Konfederace na Antiga Prime, a tak se Zergové vyrojili, aby zničili síly Konfederace. Brzy poté Protossové spálili planetu z orbity, stejně jako to provedli na Chau Saře nebo Mar Saře.

BarCraft Brno 2013

10. ledna 2013 v 18:29 | VK Xtreeme
O příštím víkendu (tedy 18.-20. ledna) budou polské Katowice hostit další z turnajů série Intel Extreme Masters, v němž se utkají takové hvězdy jako Stefano, Grubby či Nerchio.

Od posledního pražského BarCraftu už nějaký ten měsíc opět uplynul, a tak je třeba to napravit. Tentokrát se jeho organizace ujali lidé z Hospody Selská v Brně(Selská 52). Nejde o jejich první akci se StarCraftem, už dříve bylo možné u nich společně s dalšími fanoušky sledovat třeba ESWC.

Promítání je každý den akce, a to vždy od 17:00.

StarCraft II: Hlavní postavy- Matt Horner

9. ledna 2013 v 19:03 | VK Xtreeme
Matt Horner byl druhý syn menšího obchodníka na Tyradoru IX, u kterého stále rostla touha po něčem zajímavějším, než byl jeho nudný bezpečný život.

To něco našel v historkách obchodníka na návštěvě, který mluvil o zlém impériu a o mužích a ženách dost odvážných na to, aby plánovali jeho pád. Obchodník byl členem Synů Korhalu, který rekrutoval nové členy. Matt se ukázal být perfektním cílem: byl mladý, chytrý, idealista a znuděný.

Synové Korhalu přijali Matta jako člena a nechali jej podstoupit vojenský výcvik v námořnictvu Konfederace, kde vynikl jako pilot. Poté co graduoval s vyznamenáním, dezertoval a nastálo se připojil k Synům Korhalu. Když padla Mar Sara, byl Matt prvním důstojníkem na Cormorantu, obchodní lodí upravenou pro průniky blokádami.

Cormorant si užíval mnohých úspěchů s vyhýbáním se Kofederačních hlídkám, když pro Syny Korhalu převážel zásoby a pěchotu mezi hvězdnými systémy, čímž se Matt vysloužil reputaci inteligentního a spolehlivého zástupce velitele. Na Mar Saře byl Cormorant zatažen do evakuace kolonie poté, co byla opuštěna Konfederací. Matt byl přidělen k práci společně s Mengskovým nejnověším rektutem, Jimem Raynorem, u kterého začal obdivovat jeho odvahu a věrnost.

StarCraft II: Hlavní postavy- Selendis

8. ledna 2013 v 23:24 | VK Xtreeme
Selendis byla Artanisovou učednicí, která se v nové protosské hierarchii stala exekutorkou: velitelkou kombinovaných protosských vojenských sil. Pod jejím velením bylo vyvinuto mnoho nových zbraní a bojových strojů, které pomohou ochránit protosské životy, a které chce použít v boji proti zergům a znovuzískání Aiuru. Selendis reprezentuje nejlepší vlastnosti, které protoss může mít: úplnou oddanost ideálům své rasy a naprosté odhodlání a soustředění, které je nad lidskými možnostmi.

StarCraft II:Hlavní postavy- Queen of Blades

8. ledna 2013 v 22:56 | VK Xtreeme

Sarah Kerrigan, zařazená do konfederačního programu Duchů již jako dítě, nikdy nedostala příležitost vést normální život. Neurální procedury, použité pro utlumení a uklidnění jejích latentních psychických sil, z ní udělaly duchem nepřítomnou a uzavřenou dívku. Sarah, přinucená vraždit nesčetné nepřátele svých konfederačních vládců, byla nakonec vystavena sérii utajovaných experimentů prováděných vládou Konfederace. Arcturus Mengsk při útoku na vzdálenou terránskou základnu Sarah objevil a zachránil ji před konfederačními vědci. Konfederace oběma zničila život, a tak bylo snadné přesvědčit tuto mladou ženu, aby propůjčila své impozantní bojové dovednosti jeho věci.

Po několika letech věrné služby Synům Korhalu, byla po moci lačnícím Mengskem opuštěna a ponechána svému osudu na Zergy zamořeném světě - Tarsonisu. Zergský Overmind cítící její ohromný psionický potenciál a pevnou vůli, se rozhodl ji začlenit do Roje. Kerriganiny geny byly spojeny se zergskými a její psichické schopnosti mnohonásobně zesílily, což ji dovoluje kontrolovat nesčetné množství Zergů a dovést je k výtězství nad nepřáteli Zergů.

Po zničení Overmindu, protosským hrdinou Tassadarem, začala Kerrigan podrobovat roztroušené broody své vůli. Jen odpor odpadlých cerebratů vedených Daggothem ji brání převzít kontrolu nad celým Rojem

StarCraft II: Hlavní postavy- Tychus J. Findlay

8. ledna 2013 v 19:02 | VK Xtreeme
Některé historky popisují Findlaye jako darebáka, který by za správnou cenu prodal i svou vlastní matku Kimeranským pirátům, zatímco jiní ho líčí jako loajálního vojáka, který riskoval svůj život, aby zachránil své kamarády mariňáky během Válek cechů (Guild Wars). Ani ten jediný člověk, který ho zná ze všech nejlépe, Jim Raynor, nemůže zaručit, že všechny ty příběhy jsou pravdivé. Jediné, co může potvrdit, je to, co viděl na vlastní oči poté, co se s Findlayem stali přátelé v Konfederační armádě.StarCraft II: Hlavní postavy- Arcturus Mengsen

8. ledna 2013 v 18:43 | VK Xtreeme
Někteří nazývají Arctura Mengska rebelským hrdinou, jiní zase masovým vrahem, zbytek čímkoliv mezi tím. Jediné slovo, kterým by ho ale nikdo nepopsal, je "normální".

Jako potomek elitních Starých rodin (Old Families) Konfederace měl Mengsk před sebou snadnou cestu: zdědit ohromný majetek svých rodičů a užívat si život plný slávy a moci. Avšak pokračovat ve šlépějích svého otce Anguse, senátora Konfederace na Korhalu IV, pro Arctura nebylo. Už od mládí byl odhodlaný si prorazit svou cestu do galaxie.

K zármutku jeho rodičů ale ambice Mengska zavedly ke konfederačním mariňákům. Zde doufal, že se lépe naučí dělat průzkumníka - profesi, která ho nějakou dobu zajímala. Když ale napětí mezi Konfederací a Kel-Morijským Kartelem překročilo únosnou mez, ocitl se Mengsk zapleten v brutálních Válkách cechu (Guild Wars). Jako mariňák se proslavil svými brilantními taktikami a vrozenými vůdcovskými schopnostmi, ale nikdy nesnil o životě v armádě. Ještě než Války cechu skončily, opustil Mengsk mariňáky a vydal se na kariéru průzkumníka na okrajových planetách.

StarCraft II: Příběh- Část 1. ( díl 2. )

8. ledna 2013 v 14:38 | VK Xtreeme
Mar Sara

Zpět na Mar Saře, maršál Jim Raynor odpověděl na volání o pomoc z pustin. Našel terranskou základnu, která byla infikována neznámým cizím organismem. Uvědomil si, že tam nemohli zůstat žádní přeživší a spolu se svými lidmi základnu zničil.

Konfederace na to reagovala uvězněním Raynora a jeho lidí. Vypukly další útoky vetřelců na planetě. Přístála na ní antikonfederační povstalecká skupina nazývaná Synové Korhalu, aby započala jakýkoliv druh organizovaného odporu vůči vetřelcům, kteří se stali známí jako Zergové.

Brutální Zergové se šířili příliš rychle, než aby mohli být zastaveni. Když povstalci Raynora osvobodili, přišel na to, že Konfederace očekávala příchod Zergů. A tak spolu s vůdcem povstalců Arcturem Mengskem evakuovali z Mar Sary všechny, které mohli předtím, než se znovu objevila protosská flotila a spálila planetu na popel.

StarCraft II:příběh- Část 1. ( díl 1. )

7. ledna 2013 v 18:02 | VK Xtreeme
První setkání
Terrani poprvé cestovali na samotný okraj galaxie, když selhání navigace zavedlo automatizovaná koloniální vesmírná plavidla mimo kurs. Lodě minuly svůj zamýšlený cíl a havarovaly na třech světech napříč celým sektorem Koprulu.

StarCraft II: Příběhová linka

7. ledna 2013 v 17:49 | VK Xtreeme
Tato časová osa zobrazuje klíčové události v historii Terranů, Protossů a Zergů, které se udály od 16. století do roku 2504 - kdy se Jim Raynor vrací na Mar Saru. Osa byla sestavena na základě původní hry a dalších zdrojů, jako jsou knihy, komiksy a mangy - jejich přehled naleznete v sekci Knihy a podobné.

StarCraft II: Hlavní postavy- Jim Raynor

6. ledna 2013 v 21:00 | VK Xtreeme
Jim Raynor byl konfederační maršál na Mar Saře v době prvních nájezdů zergů na tomto světě. Přes to, že statečně bojoval proti mimozemským agresorům a záchranil mnoha životů, byl zatčen Konfederačními sílami pod záminkou zničení Konfederate nemovitosti na stojatých vodách nádraží. Když byl následně osvobozen Sons Arcturusem Mengskem, který byl členem Korhalu, anti-konfederační revoluční skupiny, Raynor se rozhodl bojovat po jejich boku.
Mengskův hlad po moci a jeho rostoucí nedostatek skrupulí brzy začal trápit Raynora. Nakonec Mengskova zrada a jeho bezohledné podporování zergů k útoku na Konfederaci spojených světů. Raynor vedl vzpouru v řadách SoK a chytil Mengskovu osobní vesmírnou loď, Hyperion a malou flotilu lodí. Při pokusu zachránit Kerrigana ze zergské planety Char se Raynor setkal Protossy a tam si získal úctu statečného vykonavatelem Tassadarem. Raynorova poctivost mu umožnila navázat pouto mezi Tassadarem a temnými templáři Zeratula.

StarCraft 2- Protoss

2. ledna 2013 v 16:56 | VK Xtreeme
Díky své vysoce pokročilé technologii a mocným psionickým schopnostem se Protossové považovali za nejsilnější tvory v galaxii. Jejich válka se Zergy ale prokázala opak: dokonce i ten nejschopnější bojovník nemůže ustát takové nepřekonatelné masy jednotek. Pro Protossy to byla tvrdá lekce, protože jejich klíčové filozofické postupy byly přísně dodržovány po tisíce let. Avšak zergská invaze na protosský domovský svět Aiur přivedla rasu na křižovatku osudu: Protossové museli přijmout změnu, pokud chtěli přežít a triumfovat. Nyní přicházejí s novými taktikami a technologiemi, které musí využívat ve stále zoufalém boji proti Zergům. Dokonce i pradávné, hrozivé zbraně, které Protossové dávno odložili, přicházejí nyní ke slovu.

StarCraft 2- Terran

2. ledna 2013 v 16:24 | VK Xtreeme
V sektoru Korpulu jsou Terrani relativní nováčci. Jsou to potomci zhoubné kolonizační expedice ze Země, odkud byli vysláni před staletími. Celá posádka expedice byla složena z disidentů a podobných individuí, které vláda považovala za nahraditelné. Přeživší této expedice založili tři kolonie, které se staly základem pro hlavní mocenské bloky v terranském vesmíru: Konfederace, Kel-Morianské Spojenectví a Umojanský Protektorát. Zkorumpovaná Konfederace byla svržena teroristou a revolucionářem Arcturusem Mengskem během chaosu zergské invaze. Nyní povstalo z popela staré terranské Konfederace nové Terranské Dominium, které vládlo dominantní silou a bylo vedeno nikým jiným, než Císařem Arcturusem I.

Do bety StarCraftu2: Heart of Swarm může úplně každý

24. prosince 2012 v 9:13 | VK Xtreeme
Beta připravovaného druhého dílu StarCraft II, Heart of Swarm, má běžící betatest už docela dlouho a Blizzard výběr hráčů postupně rozšiřoval, ale vtip je v tom, že musíte mít StarCraft II předobjednaný.
Hráči, kteří si betu ojbednaly 18.prosince a dříve by už měli mít přístup. Ti, co si objednali StarCraft II po 18.prosinci budou mít přístup k betě, ale ne okamžitý. Blizzard bude pouštět hráče do bety ve vlnách a ne všechny najednou. Vlny by měli být každý týden, pokud máte předobjednáno a ještě se do bety nedostali, tak vyčkávejte až se tam objeví vaše jmeno.
 
 

Reklama