Diablo III

Diablo III- US auction house dovolil hráčům získat miliardy zlata, ale tuto chybu Blizzard opravil

14. května 2013 v 21:24 | VK Xtreeme
Blizzard po spuštění Patche 1.0.8 na americkém serveru objevil kritickou chybu ve hře, která umožnila hráčům v aukční síni získat miliardy zlata. Okamžitě tak uvedl americký Auction House mimo provoz, a to jak pro obchod se zlatem, tak s reálnou měnou. Chybu vývojáři už opravili, ale aukce zůstává offline.
Diablo 3 Patch 1.0.8

Diablo III- Patch 1.0.8 spuštěn k otestování na PTR

12. dubna 2013 v 15:31 | VK Xtreeme
Patch 1.0.8 byl spuštěn a je dostupný pro všechny hráče na veřejném testovacím realmu (PTR). Finální seznam všech změn v tomto patchi se bude během testování měnit, jeho aktuální podoba však byla zveřejněna na Battle.netu a obsahuje novinky a vylepšení, o kterých byla řeč v předchozím článku. Jedná se především o zvýhodnění hráčů v multiplayeru, matchmaking, nový soukromý chat, combat alerty a další.
Diablo III PTR

Novinky v Patchi 1.0.8 - hru si již více vychutnáte v partě.

8. dubna 2013 v 17:46 | VK Xtreeme
Blizzard se rozhodl, že zatraktivní hru ve skupině, takže co-op. Budou padat lepší itemi z lootů a celý multiplayer bude pro hráče více atraktivnější. Proto nejnovější patch bude zaměřen spíše na vylepšení hry více hráčů.
Zde je seznam změn:
 • Matchmaking Tagy - styl hry
 • Multiplayer bonusy - více experience, monstra s méně životy
 • Identify All - identifikace všech předmětů
 • Doba trvání Archonu
 • Combat Alerts - upozornění na elitky a gobliny
 • Players Near You - hráči ve vaší blízkosti
 • Private Chat - soukromý chat

Diablo III-Patch 1.0.7a na cestě - drobné opravy chyb

13. března 2013 v 17:18 | VK Xtreeme
Na americkém Battle.netu už běží nejnovější Patch 1.0.7a. V porovnání s předchozí verzí 1.0.7 nepřínáší žádné výrazné novinky - jsou to drobné úpravy ve hře a opravy chyb. Přehled všech změn čtěte níže. Na evropském serveru ještě sice patch neběží, ale pravděpodobně bude dostupný po nejbližší údržbě serveru, tedy 13. března.
Diablo 3 Patch 1.0.7a
Diablo III Patch 1.0.7a - v.1.0.7.15295

Přehled změn

POSTAVY
Wizard
 • opravena chyba, která se objevila v Patchi 1.0.7 - Archon Disintegration Wave, Disintegrate, Energy Twister, Meteor a Ray of Frost udělovali dvakrát větší Arcane Power při Critu
FOLLOWEŘI
 • Enechantress chybně využívala Focused Mind
QUESTY
 • hráči nyní mohou pokračovat v questu "A Roayal Audience: Talk to Asheara at the Gates of Caldeum", pokud se do hry připojí jiný hráč nebo pokud jiný hráč odejde
OPRAVY CHYB
 • bylo opraveno několik chyb, které způsobovaly výpadky hry
 • hráči nyní nemohou být zabiti DoT damage po odchodu z Scorched Chapel
 • Siege Breaker Assault Beast a The Savage Behemoth již nebudou reflektovat damage od petů
Zdroj: Battle.net

Diablo III- Pro honzole PlayStation již 22. března 2013 na vyzkoušení

21. února 2013 v 14:47 | VK Xtreeme
Diablo III vyjde na konzole Sony PlayStation 3 a PlayStation 4. Blizzard to právě oznámil na svých oficiálních stránkách. Hra bude založena na PC verzi a bude obsahovat všechny její prvky včetně nejnovějších vylepšení jako jsou Paragon levely, Infernal Machine, Monster Power, Brawling (PvP) a další.
http://www.diablofans.cz/obrazky/konzole/diablo3-playstation.jpg

Diablo III-Kompletní popis PvP Brawlingu (rvaček) + hráči se rvou jen příležitostně

19. února 2013 v 20:17 | VK Xtreeme
http://www.diablofans.cz/obrazky/pvp/pvp03-thumb.jpg
Jako shrnutí všech informací o první formě PvP v Diablu 3 tu máme nový článek o brawlingu, tedy rvačkách, které byly do hry přidány v Patchi 1.0.7 před několika dny. Článek byl přidán do levého menu O hře s odkazem na PvP - Brawling. Článek pomohl zpracovat Malf, kterému tak patří poděkování.
Podle ankety, kterou jsme měli na tomto webu před vydáním Patche 1.0.7 to vypadá, že většina hráčů (40%) chce hrát PvP příležitostně a celá čtvrtina hráčů (25%) to chce jen zkusit.
Pětinu hráčů (20%) pak PvP vůbec nebere a jen 10% hráčů si vytvoří speciální postavu pro PvP. Ankety se zúčastnilo celkem 2000 návštěvníků tohoto webu.
Takové byly výsledky ankety před vydáním Patche 1.0.7. Jaká je ale aktuální situace? Je jasné, že většina hráčů chtěla rvačky alespoň zkusit. Jaký dojem na vás zanechaly a jak to vidíte do budoucna? Odpovědi a dojmy pište do komentářů k článku.
Na závěr přehled hotfixů, které byly ve hře provedeny hned po vydání Patche 1.0.7:
 • Recept The Archon Spaulders of Strength už může dropnout během hry.
 • Už není možné tradovat s Demonic Essencemi a Marquise gemy.
 • Opravena chyba, kdy damage způsobená při rvačkách nebyla po odchodu ze Scorched Chapel odstraněna.
Zdroje: Battle.net

Diablo III- Vyšel Patch 1.0.7 - přehled všech změn

14. února 2013 v 16:34 | VK Xtreeme
Dlouho očekávaný a testovaný Patch 1.0.7 byl vydán a zde je přehled všech změn a novinek, které přináší. Jak již bylo několikrát zmiňováno, největší novinkou je příchod PvP módu pod pojmem rvačky (brawling). Došlo i ke zvýšení bonusů k experience, úpravě balancu skillů postav, byla přidána nová craftovací Demonic Essence a nový typ gemů (Marquise). Úpravami prošly také affixy monster.

http://www.diablofans.cz/obrazky/novinky/obr/patch107.jpg

Diablo III- Patch 1.0.7 by měl vyjít již dnes

12. února 2013 v 15:07 | VK Xtreeme
Patch 1.0.7 má vyjít již dnes 12. února 2013. Blizzard to oznámil jak na evropském, tak na americkém oficiálním Battle.net fóru. S příchodem patche 1.0.7 již Blizzard nebude obnovovat Hardcore postavy. Vývojáři se tak rozhodli ze dvou důvodů:
http://cdn2.ubergizmo.com/wp-content/uploads/2012/11/diablo3header-1337811400.jpg

Diablo III- Hráči chtěli hrát za anděly, ale Blizzard nepovolil+ žádné nové sockety + hrát s AH nebo bez AH?

10. února 2013 v 17:37 | VK Xtreeme

Ano, ano jsou tu tři tručné novinky/ aktuality, které se objevili na fóru Diabla 3. První z nich je žádost hráčů o novou hratelnou postavu a to anděly, ale vývojáři z Blizzardu to odmítají. Proč? To se dozvíte od Vanerase, který se podílí na vývoji Diablo III.

blue postVaneras (Zdroj)
Andělé nebudou hratelným povoláním, protože do hry nepatří, nejsou totiž Nephalem. Nephalem je potomek archanděla (archangel) a padlého anděla (deathangel), a proto za ně nebude možné hrát. Jelikož je Nephalem potomkem obou andělů plus ještě čarovné esence (chcete-li duše), je něco víc než oba andělé.
Když se anděl stane člověkem, stejně jako Tyrael a vzdá se nesmrtelnosti. Sestoupí na zem, tak pořád ovládá nadpřirozenou sílu, tako síla je ale pouze zbytek andělské síly, kterou kdysi vlastnil.
Jak už jste zjistili v případě Tyraela, anděl se může stát člověkem, vzdát se nesmrtelnosti a sestoupit z nebes (high heavens). Ani v případě, kdy si anděl zachová své andělské vlastnosti po tom, co se stane člověkem, neznamená to, že se stává hratelným.

Fanouškovské výtvory týdne: Umění Deiva Calvize

31. ledna 2013 v 14:00 | VK Xtreeme
Tento týden si oficiální komunita kolem Diabla 3 posvítila na Deiva Calvize a jeho neuvěřitelné ztvárnění všech hrdinů Diabla 3 a řadu nejdivočejších obyvatel Horoucích Pekel. Deiv byl velmi milý a našel si volný čas na zodpovězení několika otázek, které pro něj na oficiálním webu Diabla 3 připravili. Přečtěte si celé interview a prohlédněte si video ukazující jeho postup při tvoření Barbara:

Diablo III- Příběh postavy: Hardcore Barbar Spartacus dosáhl Paragon Level 100

27. ledna 2013 v 8:44 | VK Xtreeme
Dnes tu máme příběh hráče a jeho postavy, která se právě dostala na Paragon Level 100 na Hardcore s celkovým počtem zkušeností 14 454 400 000. Postava se jmenuje Spartacus a jejím autorem je Luděk, neboli SH4OLIN#2829. Ve svém vypravování popisuje své zaměření na barbary, postup jeho postavou a také porovnává situaci před příchodem patchů s nynější situací.
Zde je jeho příběh:

Parodie Add Me Maybe ( fanoušek Blizzardu, konkrétně Diabla 3)

24. ledna 2013 v 20:30 | VK Xtreeme
http://bnetcmsus-a.akamaihd.net/cms/blog_header/QRE8HKCK50KF1353087921318.jpg
Parodie na Call Me Maybe od fanouška Blizzardu, konkrétně Diabla 3
"Add Me Maybe"

♫"Hey I just met you,

And this is craaazzzy,

But here's my BattleTag,

So add me maybe?" ♫

Diablo III- Helms (1. část )

24. ledna 2013 v 20:17 | VK Xtreeme
Jako každý válečník má na sobě svojí helmu, která mu chrání masivní části jeho hlavy má Diablo opravdu velikou škálu helm. Nyní vám předvedu malou část z nich. Příště přijdou i další.
Rozkliknite článek

Potvrzen beta test datadisku pro Diablo 3 a nový projekt od Blizzardu

22. ledna 2013 v 15:43 | VK Xtreeme
Rob Pardo a Diablo III
Krátká zpráva od vývojáře Blizzardu Roba Pardo potvrdila, že datadisk pro Diablo 3 bude mít beta test. Žádné další informace k tomu sděleny nebyly. O datadisku se mluví již od doby, kdy byla hra ještě před vydáním. Blizzard už několikrát potvrdil, že s datadisky pro Diablo III počítá a že tomu je také přizpůsoben obsah hry. V návaznosti na odchod ředitele vývoje Diabla 3 Jaye Wilsona se na oficiálním webu Blizzardu objevila nabídka této pozice veřejnosti. Jak bylo totiž zmíněno už v předchozím článku, Blizzard hledá nového šéfa pro Diablo. Jen tak pro zajímavost, mezi požadavky na tuto pozici nechybí minimálně pětiletá zkušenost, nové nápady a samozřejmě zájem o hru jako takovou. Na seznam všech požadavků se můžete podívat na oficiální stránce. Jay Wilson ve svém posledním dopise zmínil, že sice opouští Diablo 3, ale zůstává v Blizzardu a bude pracovat na něčem jiném. Podle aktuálního stavu jeho oficiálního Twitter účtu to vypadá, že bude šéfem nového, zatím ještě neohlášeného, projektu. Bude se zřejmě jednat o novou hru od Blizzardu.

Šéf vývoje Diablo III Jay Wilson končí s Diablem

20. ledna 2013 v 8:12 | VK Xtreeme
Jay Wilson
Hlavní vývojář Diablo 3 Jay Wilson po sedmi letech opouští tým Diablo III. Neodchází však z Blizzardu, jen bude podle svých slov pracovat na jiném projektu. V dlouhém dopise, který uveřejnil na oficiálním Battle.net fóru, popisuje svůj vztah k vývoji Diabla a shrnuje práci v týmu.
Uznává několik chyb, které během svého působení udělal, ale také dodává, že se je vždy snažil napravit. Jeho odchod prý nijak neovlivní vývoj nebo podporu Diablo 3. Nyní tedy Blizzard hledá nového vůdce projektu Diablo III.

Zde je jeho kompletní dopis fanouškům:

Patch 1.0.7 spuštěn k otestování na PTR

19. ledna 2013 v 20:57 | VK Xtreeme
Patchi 1.0.7 byl spuštěn v testovací verzi na Public Test Realmu (PTR). Všichni hráči, kteří si ho chtějí vyzkoušet se mohou nyní připojit. Seznam všech změn a vylepšení, ať už duely, balanc postav, vylepšení craftingu, změny u Monster Power nebo změny u affixů monster v tomto patchi si můžete přečíst v předchozím článku. Finální seznam změn v Patchi 1.0.7 pak můžete sledovat v Official Patch Notes.
Diablo III PTR

Diablo III- Změny v Patchi 1.0.7

13. ledna 2013 v 17:22 | VK Xtreeme
Vývojáři dokončují další vylepšení hry a všechny změny, které patch přinese, budou brzy dostupné k testování na veřejném testovacím realmu (PTR). Změny v tomto patchi prezentoval na oficiálním webu vývojář Blizzardu Wyatt Cheng a jsou rozděleny do několika kategorií:
Rozklikněte článek

Diablo III- Dyes ( barvy )

12. ledna 2013 v 18:18 | VK Xtreeme
Dyes (barvy) můžete použít pro obarvování vašeho brnění. Jednu lahvičku můžete použít jen na jeden kus vaší zbroje, takže budete potřebovat více lahví pro obarvení celé zbroje.
Zde je kompletní seznam všech Dyes:

Diablo III- Elixíry

12. ledna 2013 v 18:14 | VK Xtreeme
Elixíry jsou unikátní nápoje - destilované magické tekutiny, přírodní látky nebo kombinace obou. Při požití mohou léčit zranění nebo poskytují jiné užitečné bonusy.
Nacházet byste je měli jen zřídkakdy, avšak po jejich použití vám okamžitě doplní ztracené životy. V tom se liší od Health Orbů, které padají z nepřátel často a doplňují zdraví postupně. Dají se však koupit u obchodníka.
Tyto léčivé tekutiny se vyskytují v různých velikostech a variacích, od malinkých lahvinek hojících malá škrábnutí až po masivní urny, které jsou schopné vrátit vás z pokraje smrti zpět do žáru bitvy.
Léčivé elixíry existují v 10 variantách od nejslabšího po nejsilnejší:

Diablo III- Obtížnosti

12. ledna 2013 v 17:58 | VK Xtreeme
V Diablu 3 jsou čtyři obtížnosti:

Normal
Nightmare
Hell
Inferno

První tři obtížnosti fungují stejně, jako tomu bylo v Diablu 2. Odemkne se vám další obtížnost až poté, co dohrajete tu předchozí. Aby jste si zahráli obtížnost Hell, musíte nejprve dokončit obtížnosti Normal a Nightmare

Diablo III- Akty a Questy

12. ledna 2013 v 17:41 | VK Xtreeme
Diablo 3 je rozděleno na čtyři části, které jsou, stejně jako tomu bylo u předešlých dílů série Diablo, označovány jako akty. Každý akt pak obsahuje několik hlavních questů, tedy úkolů také označovaných jako hlavní linie questů, které hráč musí splnit.

Hlavní linie questů je dále doprovázena několika vedlejšími questy, které již není nutné splnit a které se mohou lišit od té hlavní linie questů.

Zajímavou odlišností od předešlých dílů série Diablo je nový systém check-pointů. Když totiž herní postava kdekoli zemře, neobjeví se zpět ve městě, jako tomu bývalo například u Diabla 2, ale zobrazí se u posledního check-pointu.

Diablo III- Monstra

12. ledna 2013 v 15:59 | VK Xtreeme
Monstra jsou jako v každé hře vaším nepřátelem a když se s ním dostanete do křížku, tak ho musíte zabít, nebo jakkoliv jinak zneškodnit.
V Diablu 3 je spousta nepřátel, dokonce více než v předchozím Diablu 2. Boje s jednotlivými monstry jsou propracovanější a hráč by měl při nich využívat svých taktických schopností, protože uspět může jen tehdy, vybere-li tu správnou strategii.

Diablo III- Starter Edition/ Demo

12. ledna 2013 v 15:21 | VK Xtreeme
Diablo III Demo vám umožňuje zahrát si limitovanou verzy hry. Zahrát si můžete jenom tehdy, pokud máte kamaráda ( nemusí být kamarád ) co vlastní koupenou verzi Diabla III, která obsahuje pozvánku do demo verze.

Diablo III- Aukční dům

12. ledna 2013 v 14:26 | VK Xtreeme
Auction House vám umožní prodávat předměty, ale i opačně, nakupovat za zlato nebo reálné peníze. Je to další způsob nákupu nebo prodeje na Battle.netu, mimo obchodníků ve hře, tedy NPC. Jestli potřebujete nějaký dobrý předmět, ale nedaří se vám ho nalézt, tak musíte jedině do Auction House, je vhodný i pro ty z vás, kteří si chtějí vydělat více peněz, něž normálně ve hře.

(vzhled aukčního okénka připomíná vzhled toho z WoWka)
Jestliže chcete obchodovat, tak není nutné používat reálné peníze. Ty lze prodejem předmětů vydělat a později je využít k nákupu jiných předmětů. Pokud nemáte ve hře zlato. můžete si ho koupit za reálné peníze. Když něco koupíte od nějakého člověka, tak se nikdy nedozvíte kdo to byl, veškeré transakce, které probíhají v aukční síni, tak jsou anonymní.

Diablo III- Monstra- Affixy

12. ledna 2013 v 14:07 | VK Xtreeme
Affixy jsou speciální schopnosti monster, které se částečně náhodně generují u elitních skupin (Champions a Rare boss + jejich přisluhovači) navíc vedle základních schopností (například monstrum Armaddon má schopnost omráčení).

Většinu schopností monster dokážete identifikovat přečtením si textu pod jejich jménem.
Affixy, na které narazíte na obtížnosti Normal, nejsou jedinečné jen pro Normal nebo pro monstra s nízkým levelem. Mohou se objevit také na Nightmare, Hell i Inferno!
Počet affixů u monster se s vyššími obtížnostmi zvyšuje. (Normal - 1 affix, Nightmare - 2 affixy, Hell - 3 affixy, Inferno - 4 affixy)

Affixy se rozdělují do 3 kategorií. První dvě kategorie mají limit 1 affix na jednu elitní skupinku, třetí kategorie nemá žádné omezení (až 4 affixy na jednu skupinku).
Pro pochopení: nemůže se například vygenerovat elitní skupina s affixy Nightmarish, Vortex, ale může se vygenerovat elitní skupina s affixy Desecrator, Molten, Reflects Damage, Electrified

Diablo III- Monster Power

12. ledna 2013 v 8:17 | VK Xtreeme
Monster Power vám dává možnost ovládání poškození, života a dalších prvků monster dle toho, jaký "power level" budete mít nastavený. Vaší odměnou budou zvyšující se bonusy v podobě statů jako např. magic find, gold find, experience a také více dropů.

Díky tomuto systému si můžete podle sebe rozhodnout, zda zvýšíte zdraví a poškození monster podle různých "Power levelů," a na oplátku obdržíte bonusy pro obdržené zkušenosti (pro úroveň hrdiny 1-59), stejně jako bonusy k Magic Find a Gold Find (pro hrdiny v obtížnosti inferno), který se počítá nad 300% limit.

Možnost nastavení Monster Power je dostupná všem hráčům od 1. levelu skrze okno "výběr questu" v hlavním menu a může být využit ve všech obtížnostech.

Diablo III- FanArts

12. ledna 2013 v 7:56 | VK Xtreeme

Nová várka FanArtů z Diabla III

Diablo III- Whimsyshire

11. ledna 2013 v 20:08 | VK Xtreeme
Whimsyshire je tajná lokace v Diablu 3. Jde o humornou oblast, která navazuje na tradici "kravího levelu" z Diabla 2.
Je to opravdu komické místo do kterého se dostanete pomocí 5 speciálních ingrediencí a plánek. Je to místo spíše pro malé holčičky, co milují poníky.

Diablo 3 Whimsyshire

Diablo III- Bestiář- Khazra

11. ledna 2013 v 15:39 | VK Xtreeme
Khazra (hovorově známé jako "kozí lidé") byli dlouho považováni za přirozené obyvatele našeho světa a příbuzné Lucini
"panteří lidé" kmenům v pouštních a horských regionech, ale nedávno jsem objevil důkazy, které odhalují, že nic jiného nemůže být dále od pravdy. Historie Khzarů je mnohem komplexnější a znepokojující, než to, co jsme si předtím představovali.

Podle pradávných výrytků, které jsem úspěšně přeložil, jsem zjistil, že Khazra byli původně lidmi, částí rasy umbru, která byla nalezena v hustých Torajanských džunglích v regionu Tegenaze na východě. V určitém bodě v dávné minulosti, pět klanů, které byly známé pod jménem Khazra, migrovali do vyšších výšin a začali se vyvíjet po odlišné linii, než klany, které opustili. Žili v relativním míru a začali se měnit ze společnosti lovců-sběračů, na společnost farmářů. Tato situace se dramaticky změnila, když zhruba před dvěma tisíci lety (pokud jsou mé překlady správné) potkali Vizjerei.

Diablo III- Artisans- Kovář

10. ledna 2013 v 17:48 | VK Xtreeme

Kovář Haedrig Eamon

První řemeslník, se kterým se ve hře setkáte, je kovář Haedrig Eamon. Jeho nejdůležitější schopností je craftování.

blacksmithcrest

Diablo III- Artisans

10. ledna 2013 v 17:33 | VK Xtreeme
Aby hráč získal profesi, musí získat důvěru některého z řemeslníků (= artisan). Řemeslníci jsou součástí hlavní dějové linie, takže na ně hráč narazí během hry. Existují celkem dva druhy řemeslníků:

Diablo III- Jay Wilson - oficiální výjádření k PvP Audio záznam česky

10. ledna 2013 v 17:24 | VK Xtreeme
Pro ty z Vás co nemáte rádi čtení tu máme oficiální výjádření k PvP od Jaye Wilsona jako audio záznam v českém znení.

Diablo III- Infernal Machine

8. ledna 2013 v 20:56 | VK Xtreeme
Hráči na levelu 60 se díky Infernal Machine mohou utkat s "Über" verzemi některých bossů z celé Sanctuary, ale jen ve dvojicích. Když bosse porazíte, tak dostanete velké odměny, ale vyžaduje to mnoho úsilí a né vždy jsou všichni úspěšní.

infernalmachine

Diablo III- Nephalem Valor

8. ledna 2013 v 19:22 | VK Xtreeme
Nephalem Valor je bonus, který vaší postavě zvýší Magic Find a Gold Find, tedy šanci na nalezení magického předmětu a zlata. Možnost ho získat má postava až na úrovni 60. Bonus získáte pokud s vaší postavou zabijete celou skupinku elitních monster, tedy tzv. Champions a Rares (+ jejich poskoci). Navíc po zabití bosse s aktivním Nephalem Valorem získáte extra kořist v podobě předmětu navíc. Bonus zůstává i po smrti postavy (samozřejmě neplatí pro Hardcore) a funguje na všech obtížnostech: Normal, Nightmare, Hell i Inferno.

Diablo III- Paragon System

8. ledna 2013 v 18:58 | VK Xtreeme
Paragon System, který je součastí hry od patche 1.0.4, poskytuje hráčům, kteří dosáhli 60. levelu, pokročilý systém progresu. Má také velký vliv na vývoj Magic Findu ve konečné části hry hry.
Funguje to následovně: Musíte rozkliknout článek

Diablo III- Followers: Kouzelnice Eirena

8. ledna 2013 v 18:35 | VK Xtreeme

Mistryně magie, jejíž iluze zneškodňují a matou její nepřátele.
Eirenino mistrovství kouzel a neoblomná statečnost v bitvě neodpovídá jejímu mládí - ale její pravý původ se s těmito kvalitami smířil.
Eirena pochází z éry válek klanů čarodějů, kde byla součástí utajeného sesterstva mágů, známého pod názvem Ruka Proroka. Když Prorok, jejich vůdce, předpověděl obrovskou katastrofu, která nastane o pátnact set let později, Eirena a její sestry se zavázaly k tomu, že zabrání této tragédii. Tyto závazky nebyly pouhá slova, Prorok uložil celé sesterstvo do magického spánku, aby bylo zachováno až do doby katastrofy.
Před nedávnem se Eirena probudila ve světě předzvěstí katastrofy a chaosu, krajina se za ta léta ohromně změnila. Její sestry jsou mrtvé a Prorok není k nalezení.
Navzdory této šokující situaci je Eirenin záměr jasný: přenesla se do nové doby v naději, že nalezne spasení. Mohly by být její neobvyklé projevy magie klíčem, který vám pomůže vyhnat zlo ze Svatyně?

Diablo III- Witch Doctor

7. ledna 2013 v 18:37 | VK Xtreeme
wiychdoctorbannerDuchovní bojovnící, kteří sesílají zpátky na svět mrtvé duše a husí kůži nahánějící monstra, aby konali jejich vůli - to je Witch Doctor. Obklopují se vyvolanými mrtvými a jinou havětí, jsou také schopní házet na nepřátele vybuchující lebky, rozsáhlá jedová mračna a poškozující prokletí.

Diablo III- Wizard

7. ledna 2013 v 17:34 | VK Xtreeme
wizardbanner
Wizard je kouzelník, jehož tělo je jeden velký zdroj tajemné energie. Využívá sílu různými způsoby tak, aby své nepřátele zničil, spálil nebo zmrazil. Kromě toho je schopen využívat světlo a čas k teleportování, vytvářet iluze a vyhýbat se nepřátelským útokům.

Diablo III- Lovec démonů

7. ledna 2013 v 15:44 | VK Xtreeme

demonhunterbanner
Lovci démonů jsou neústupní a zabíjejí své pekelné cíle s arsenálem střelných zbraní. Klečí a zaměřují své nepřátele daleko od nebezpečí. Spoléhají na luky, smrtící pasti a různé projektily, aby rychle ukončili životy nestvůr, co je pronásledují.

Diablo III- Patch 1.0.7 přinese duely, Team Deathmatch ale odložen

7. ledna 2013 v 15:02 | VK Xtreeme
Diablo III PvP Update
Blizzard už dlouhodobě slibuje, že do hry přidá souboje hráče proti hráči (PvP). I když v minulosti už představil PvP arény a systém fungování, tedy buď jednotlivé duely, nebo týmové bitky (Team Deathmatch) v PvP aréně, do hry nakonec přidá jen duely. A to hned v následujícím Patchi 1.0.7. Team Deathmatch byl odložen na neurčito.
Důvodem je, že není pro hru dostatečným přínosem a byl by to problém především po stránce balancu a vyrovnanosti postav. Většině interních testerů se to nezamlouvalo a byla to zábava jen na pár hodin. Blizzard chce propracovanější týmové souboje se zajímavými úkoly a odměnami, aby to nebylo jen o porážení ostatních hráčů.

Diablo III- Monk

7. ledna 2013 v 14:40 | VK Xtreeme
monkbanner
Mnichové jsou svatí bojovníci, kteří soustřeďují svou božskou sílu skrze nezdolnou sílu vůle. Léčivé vlny, ochranné mantry a útoky posílené o svatou sílu, toto všechno je v rámci jejich možností.

Diablo III- Barbar

7. ledna 2013 v 14:29 | VK Xtreeme
barbbanner Barbaři jsou divocí poutníci, kteří se nikdy nevyhýbají boji na blízko. Mohutné kopance, skoky na dálku a obouruční švihy udělají z nejednoho nepřítele mrtvolu u barbarových nohou a přeživší utíkající co nejdál.
Díky jejich výšce a síle, barbaři jsou schopni ovládat útoky nablízko s jakoukoliv zbraní, ačkoliv často upřednostňují masivní a působivé zbraně. Barbarům není cizí bolest bitvy a často si vedou mnohem lépe uprostřed několika protivníků, rozdávající a dostávající údery, než by pronásledoval jeden jediný cíl.
Barbarovy útoky jsou primárně cílené na blízko. Jejich rychlé zásahy zbraní rozsekají spousty slabých nepřátel v okamžiku, zatímco jejich pomalejší, zemí otřásající údery, mohou poslat přicházející hordy zmatené pryč a nebo rozbít brnění silnějších monster.

Diablo III- Followers: Bídák Lyndon

2. ledna 2013 v 16:03 | VK Xtreeme
"Existuje mnoho způsobů, jak otevřít dveře. Já náhodou znám většinu z nich."
Když se někde schyluje ke konfliktu, tak jsou prospěcháři málokdy daleko. Území mezi Nebeskými výšinami a Horoucím peklem je přeplněno darebáky a slídily a právě obě tato slova vystihují Lyndona. Je to pravý opak templáře Kormaka. Posledních pár let žil kočovým životem, okrádal hospody o zaplacení piva, sváděl a okrádal dámy. Nikdy mu nevadilo, že při jeho krádežích by mohl být chycen a odvezen do basy. Zasvěcení sebe sama do konfliktu proti nekonečnému toku ukrutných démonů a svádění zuřivých soubojů s nestvůrami moc nesedí na muže navenek tak šarmantního a bez váhání sobeckého. Musí v něm být něco víc než jen jeho láska k vínu, ženám a bohatství, ale možná nemusí... ale jak chce.

Diablo III- Followers: Templar Kormac

2. ledna 2013 v 15:47 | VK Xtreeme

"Nikdy nepodlehnu vašemu zlu."
Templar Kormac je rytíř světla, který vás doprovází při vašem putování světem Diabla III. Nebojí se bojovat zlu tváří v tvář. Templáři jsou bojovníci světla, bojující za spravedlnost a vyhýbající se nebezpečí, které vede k ďábelské posedlosti, díky svému sebezapírání. Kormac se přidal k řádu, když byl ještě jako mladý hoch, rychle se vypracoval na skvělého templáře a osvojil si odříkavý způsob života. Je mimořádně oddaný, dokonce i pro členy řádu.
I když vám asi nebudou Kormacovy způsoby blízké, vaše snahy a cíle jsou si podobné, a tak bude bojovat po vašem boku, abyste vyčistili svět od zákeřné temnoty, která se skrývá před Nebeským světlem.

The Followers ( společníci )- video

2. ledna 2013 v 15:35 | VK Xtreeme
V následujícím videu se podíváme na to, jak vipadají naši společníci doprovázející nás ve hře.

Diablo III- Followers

2. ledna 2013 v 15:19 | VK Xtreeme
Společníci (ve hře označovaní jako Followers) mají unikátní osobnost, se kterou se hráč seznamuje pomocí vedlejších questů. Následují vás s karavanou podobně jako Artisani. Jsou chytřejší než žoldáci v Diablu 2, ale s živým hráčem si je určitě nespletete.

Jsou přístupní jen pokud hráč hraje sám. Ve chvíli, kdy se připojí další hráč, společník odchází do města a zůstává tam dokud hraje více hráčů. Ve hře více hráčů vás doprovází jen jako součást úkolu. Dále mají své vlastní hlášky, kterými komentují děj, své vlastní modely brnění, animace a dabing.

Team Deathmatch v Diablo III není a jen tak nebude

2. ledna 2013 v 15:01 | VK Xtreeme
Když se objevily první relevantní zprávy o Diablu III, přišly s nimi i informace o PvP ve formě Team Deathmatch a samozřejmě později i zkušenosti z hratelných verzí tohoto PvP módu. Dokonce se hovořilo i o eSportu... a proto mi přijde poměrně absurdní, že Team Deathmatch nejen, že dodnes ve hře není, ale on tam dokonce ani nebude, rozhodně ne v této podobě.
 
 

Reklama