Thief krátký pohled na hru

12. října 2014 v 11:03 | VK Xtreeme |  Recenze Her
Thief, abych to uvedl jedná se o zlodějskou hru ve které jde hlavně o stealth akci ( což neni xkrát pro mě, ale budiž ).
V tajmném viktoriánském městě postiženém morem se odehrává hlavní příběh Garreta- mistra všech zlodějů, který prahne po pomstě a zjištění co se vlastně stalo s jeho chráněnkýní, kterou údajně zabila magická energie do které spadla (uuups). Hra vyšla 28. února 2014 u nás v České republice.


A že vám to sakramentsky připomíná hru Dishonored? Ano to je správně jelikož obě hry se nacházejí ve viktoriánské době a jsou zasazeny do steampunkové kategorie a navíc se v obou hrách krade a snažíte se co nejméně vyhýbat soubojům.

Ve hře se nachází hlavní dějová linie a i ty vedlejší jako je to zvykem ve většině hrách. Bojovat se vám moc chtít nebude, protože máte k dispozici jen obušek, který dokáže obět omráčit. Takže když vás stráže zmerčí, tak by jste se měli co nejdříve vypařit, protože se po vás bude jen ohlížet a koukat se vašim směrem a zachvilku se na to vykašle a řekne si, že se mu to jen zdálo, ale pokud se to se stejným strážným bude opakovat, tak už vezme důkladnější prohlídku na kterou si zavolá další stráže. A nebo to si vás může rovnou všimnou a jít po vás.
Bojový systém je založen na úderu ( obušek ) a na úhybu, protože když se nevyhnete jednomu úderu, tak ztratíte polovinu života, který si budete muset po souboji doplnit svýtivým modrým mákem, který se nachází v různých koutech hry.

Thief Gameplay Walkthought

Rok jste o sobě ani nevěděli, natož vědět co se vůbec stalo. Pak se vám začnou vracet vzpomínky na Ellie, která se vám bude postupně zjevovat v částech hry. Budete muset řešit různé hádanky a zásadně se vyhýbat jakýmkoliv soubojům (viz. hore) . Spojujete se s jakýmsi odbojářem, který chce svrhnout vládu a hlavně barona, který všechnu tuto zkázu způsobil.
V průběhu hry zjišťujete, že Ellie není jaksi mrtvá, ale byla zavřená v jakémsi již opuštěném blázinci ve kterém byli přechováváni různí šílení pacienti o kterých se dozvídáte pomocí sbírání papírů/dokumentů.
Po celou dobu hry po vás jde jakýsi Lovec zlodějů, kterého nacházíte v bordelu, který vede jistý transvestita, který máThief určitou moc oproti vládě.
Nebudu dělat spoiler ;) ....

Jinak, hra se moc povedla a bavila mě takže doporučoval bych zvážit koupi. Na PC stojí kolem 899 ,-Kč Na PS4 kolem 1399,-Kč a na Xone kolem 949,-Kč!

Eidos Montreal zveřejnil minimální a doporučené požadavky nadcházející stealth akce Thief. PC verze se navíc pochlubí českou verzí (což je BOMBA!) od Cenegy.

Minimální požadavky

OS: Windows Vista s aktualizací
Procesor: Vysoce výkonné dvoujádro nebo quad core
RAM: 4 GB
Grafická karta: AMD Radeon 4800 series / Nvidia GTS 250
DirectX: DirectX 10
HDD/SSD: 20 GB

Doporučené požadavky

OS: Windows 7 nebo 8
Procesor: AMD FX 8000 series / Intel i7 Quad Core CPU
RAM: 4+ GB
Grafická karta: AMD Radeon HD / R9 series / Nvidia GTX 660 series
DirectX: DirectX 11
HDD/SSD: 20 GB

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama