Diablo III- US auction house dovolil hráčům získat miliardy zlata, ale tuto chybu Blizzard opravil

14. května 2013 v 21:24 | VK Xtreeme |  Diablo III
Blizzard po spuštění Patche 1.0.8 na americkém serveru objevil kritickou chybu ve hře, která umožnila hráčům v aukční síni získat miliardy zlata. Okamžitě tak uvedl americký Auction House mimo provoz, a to jak pro obchod se zlatem, tak s reálnou měnou. Chybu vývojáři už opravili, ale aukce zůstává offline.
Diablo 3 Patch 1.0.8


*********
"Hned po zprovoznění Patche 1.0.8 jsme se rozhodli vypnout jak gold, tak real-money Auction House, abychom mohli chybu vypátrat," řekl představitel Blizzardu pro Polygon. "Náš tým usilovně pracuje na odstranění chyb a dá do pořádku uživatelské účty, kterých se to týká."
Na oficiálním Battle.net fóru se ukázalo, že někteří hráči získali miliardy zlata a jednomu hráči se dokonce díky chybě podařilo získat 371 trilionů zlata. Uživatel NeoGafu uvedl, že po tom, co Blizzard přešel z ceny $0.25 za milion zlata na $0.25 za 10 milionů zlata, "hráči si mohli koupit gemy za reálné peníze a převést je na zlato," a poté byla chyba objevena.
Blizzard chybu již našel a opravil, nicméně americký Auction House zůstává offline do odvolání (pravděpodovně v řádu hodin nebo dnů). Po opravě chyby byla záplata aplikována na všechny regiony. Komunitní manažer Vaeflare objasnil situaci ohledně aktivních aukcí na americkém Battle.netu:
Vaeflare: Gold Auction House a Real-Money Auction House jsou momentálně mimo provoz a probíhá na nich údržba. Během této doby budou aktivní aukce pokračovat v odpočtu dokud nevyprší.
Někteří hráči se na oficiálním fóru dožadují návratu v čase, tzv. rollbacku. Chtějí stav serveru vrátit na okamžik, kdy byl vydán Patch 1.0.8. Tím by všichni hráči na americkém serveru samozřejmě přišli o jakýkoli progres ve hře od chvíle, kdy byl Patch spuštěn až do nynějška.
Blizzard k tomu nejprve uvedl, že se rozhodne, "zda je rollback vhodný". Později uvedl, že vzhledem k tomu, jak málo hráčů této chyby využilo, k rollbacku nakonec nedojde. Rollback by údajně hru ovlivnil více, než těch několik hráčů, kterým se podařilo získat milardy zlata.
Aktuální stav serveru i aukční síně můžete sledovat online na oficiálním webu Diabla 3. Momentální stav a informace přímo od vývojářů ohledně této problematiky pak můžete průběžně sledovat na oficiálním fóru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Games VKXtreeme Games VKXtreeme | E-mail | Web | 14. května 2013 v 21:26 | Reagovat

Ale je štěstím, že toho využilo jen malé množství hráčů :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama