Bioshock Infinite

10. dubna 2013 v 18:01 | VK Xtreeme |  Recenze Her
Bioshock Infinite vybočuje z příběhové linky obou předešlých dílů a vrací se do města Columbia, které se vznáší v oblacích a má za úkol roznášet slávu Spojených Států Amerických po celém světě. Město v tu dobu ovládá Zachary Hale Comstock, prorok který drží otěže pěvně v rukou. Na první pohled je tu až rájská idela, ale poté zjistíte, že v podpalubí se dějí opravdu zlé věci.


Vývojářský tým kolem Kena Levina se nebojí vynášet karty náboženství nebo rasismu. Není to nějak pravokárné, ani to nehraje primární roli, jen to pomáhá v dobovém chápání, jelikož v té době byly rasové rozdíly opravdu veliké a navíc řádil KKK.

Hrajete za Bookera DeWitta, soukromého detektiva, který má transportovat Elizabeth, která v dětství během teleportu do Columbia city ztratila malíček a od té doby umí vytvářet vlastní časoprostorové teleportály, čehož bylo využito columbijskými vědci. Ještě nevíme, kam ji máme dovézt... Je to do New Yorku a není to prácička za peníze, ale vrácení dluhu, což napovídá, že hlavní hrdina, který nás doprovází během hry není žádný svatoušek.

Díky svému povolání se Booker neštítí zbraní a hnedka nazáčátku bude mít již pěkný arzenál. I když DeWitt je hlavní postavou, tak jde o vás převětšinou až v druhé řadě. Především chráníte onu Elizabeth, kterou jsem již zmiňoval. Podle mého je to jedna z nejzajímavější druhých postav po hrdinovy hry.
Když vás vyděšeným výrazem chytne za ruku, dá prst k puse, aby jste ji neprozradili a do toho začne do okna zvřeštět ohromný mechanický pták Songbird, její ochránce, ale i věznitel. Přísaháte si, že uděláte všechno proto aby jste ji uchránily. Tenhle cit ve hrách dlouho chyběl a potlesk Irrational Games že to dokázali.

Elizabeth není jen vaše schovanka, ale naopak dokáže přiložit ruku k dílu. Dokáže odemykat zámky, které by jste sami neotevřeli, na bojišti vám dokáže hodit zdraví, či hodit náboje, nebo dokonce z alternativních světů vyvolat kryt a další věci.

Přes parádní příběh a úžasný svět, který vás jisto jistě nadchne je Bioshock převázně jako první díl akční hrou. Nutno dodat, že střílecí pasáže oproti jedničce fungují skvěle. Ještě větší sranda je s takzvanými vigory. Tyto unikátní schopnosti vám pomohou obrátit stráže na svoji stranu, zaútočit ohněm, či bleskem, vyslat na soupeře hejno vran, vrátit soupeři kulky, které po vás sám vystřelil, nebo dokonce vodním proudem srazit protivníky přes palubu města Columbia.

Boj je pak definitivně 3D a na nějaké souboje určitě nezapomeneme. Zatímco v prvním díle byli souboje s BigDaddym, zde máme podobných bossů hned nekolik.

Skvělé je, že pro vás a pro vaši výzbroj máte na možnost velikou škálu vylepšení. Problémem ale je, že to něco stojí. Mnohokrát budete parádně odměněni. Po hraní přibližně 15ti hodin vám to navíc nabídne mód 1999.

Žhavý kandidát nejen na nejlepší hru 2013, ale i na nejlepší hru všech dob. Vše funguje jak má, nic nechybí a nejednou se vám brada spadne na zem. Konec Bioshock Infinite není tradiční, ale krásný... jako celá hra.

Bioshock Infinite vyšel 26. března 2013, takže se jedná o novou hru, která vyšla na PC, Xbox 360 a Playstation 3. Musíme uznat, že Irrational Games a 2K Marin odvedly opravdu skvělou a ještě jednou říkám SKVĚLOU hru.

Minimální Hw nároky:

 • Operační systém: minimálně Windows Vista Service Pack 2 32-bit
 • Procesor: Intel Core 2 DUO 2.4 GHz / AMD Athlon X2 2.7 GHz
 • Operační paměť RAM: 2 GB
 • Hard disk: 20 GB volného prostoru
 • Grafická karta: DirectX10 kompatibilní s ATI Radeon HD 3870 / NVIDIA 8800 GT / Intel HD 3000
 • Grafická paměť: 512 MB

Doporučené Hw nároky:

 • Operační systém: Windows 7 Service Pack 1 64-bit
 • Procesor: Quad Core CPU
 • Operační paměť RAM: 4 GB
 • Hard disk: 30 GB volného prostoru
 • Grafická karta: DirectX11 kompatibilní AMD Radeon HD 6950 / NVIDIA GeForce GTX 560
 • Grafická paměť: 1024 MB
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama